צרו קשר

ראשת החוג: פרופ' הילה יעקובסון-מיטל
hilla.jacobson@mail.huji.ac.il

יועצת לתואר בוגר וחטיבה במדעי הקוגניציה והמוח: גב' טל נהרי
cogBAadviser@mail.huji.ac.il

יועץ לתואר מוסמך: פרופ' עמרי אבנד
omri.abend@mail.huji.ac.il 

יועץ ללימודי דוקטורט: ד"ר ערן אלדר
eran.eldar@mail.huji.ac.il

רכזת החוג: גב' שני כהן
 shanic@savion.huji.ac.il

מתאמת החוג: גב' גון ישי
 gon.yishay@mail.huji.ac.il

מזכירת החוג: גב' זיוה רחמין
ימים א-ה 10:00-13:00, טלפון: 02-5883758
zivara@savion.huji.ac.il

 

פרויקט מחקר עצמאי במעבדה

פרויקט מחקר עצמאי במעבדה: קורסים 06137, 06147, 06834

מאחר שישנם סטודנטים רבים הרוצים לתכנן את המשך דרכם האקדמית, הוחלט לאפשר ולעודד השתתפות בפרויקט של מחקר עצמאי במעבדה, שנועד להתחיל את סלילת הדרך האקדמית תוך מתן ניסיון חשוב בעבודת שטח.

במסגרת התכנית ניתן להצטרף למעבדות בפסיכולוגיה, מדעי החיים, מנהל עסקים, מדעי המחשב, חינוך וכד' ולהתנסות בעבודת המעבדה השוטפת. ישנה אפשרות לבצע פרויקט מחקר שלם הכולל הכנת ניסוי, הרצתו על נבדקים וניתוח תוצאותיו. כמו כן, ניתן להצטרף לעבודה השוטפת של מעבדה כלשהי ולקחת חלק בפרויקטים שמתקיימים בה.

השתתפות בפרויקט מחקר עצמאי במעבדה מקנה 4 נ"ז, והוא מיועד לתלמידי בוגר בשנים ב-ג ולתלמידי מוסמך. ניתן לבצע את הפרויקט בסמסטר א, בסמסטר ב, או לאורך השנה כולה (בהתאם ללו"ז של הסטודנט/ית ודרישות המעבדה הספציפית). בסיום הפרויקט יש להגיש לראש המעבדה דו"ח קצר המסכם את הפרויקט (לרוב עמודים בודדים, אך בכפוף לדרישות המעבדה), ועליו ינתן ציון.

אנחנו ממליצים באופן מיוחד לנצל פרויקט זה לטובת כתיבת עבודה סמינריונית, ואז הפרויקט יקנה 4-8 נ"ז על הפרויקט עצמו ועוד 4 נ"ז על העבודה הסמינריונית (ייתכן שראשי המעבדה יתנו ציון אחד שיהווה את הציון של כלל הנ"ז, ויתכן שיתנו ציון נפרד על הפרויקט המחקרי ועל העבודה הסמינריונית). מי שירצו לכתוב עבודה סמינריונית במסגרת הפרויקט יצטרכו כנראה להתחייב למעבדה לשנה שלמה, משום שיהיה עליהם לערוך פרויקט שלם.

כדי להשתתף בפרויקט מעבדה יש להירשם לקורס "פרויקט מעבדה עצמאי" שמספרו 06137 (לתלמידי בוגר בשנה ב), 06147 (לתלמידי בוגר בשנה ג), או 06834 (לתלמידי מוסמך), אשר מופיע במערכת הרישום. במקביל יש לפנות למעבדה שבה אתם מעוניינים לעבוד ולהסביר שאתם מהחוג למדעי הקוגניציה והמוח ומעוניינים להשתתף בפרויקט מחקרי במעבדה. ייתכן מאוד שראשי המעבדה יבקשו לפגוש אתכם ולערוך לכם סוג של ראיון לפני שיקבלו אתכם למעבדה. בשיחתכם עם ראשי המעבדה תוכלו גם לברר לגבי האופציה של לעבוד רק באחד מן הסמסטרים, והם גם יגידו לכם איזה סמסטר עדיף מבחינתם. מומלץ שהמעוניינים להשתתף בפרויקט רק בסמסטר ב יפנו כבר בתחילת השנה למעבדה שבה הם מתעניינים, כדי לברר פרטים ולשריין מקום.

בטבלה שבקישור הזה מופיעות פרטיהן של מעבדות המעוניינות לקלוט תלמידים מהחוג למדעי הקוגניציה והמוח. בטבלה מוצגים נושאי המחקר המרכזיים של המעבדות, דרישות הקדם שלהן והעדפותיהן בנושא חלוקת העבודה על פני השבוע ועל פני הסמסטרים.

רעיונות נוספים למנחים ולמעבדות תוכלו למצוא ברשימת המעבדות לפי נושאים המופיעה בתפריט הראשי באתר זה.

שימו לב שניתן לבחור מנחים אחרים, גם כאלה שאינם מופיעים ברשימות אלו, כל זמן שתחום עיסוקם קשור באופן כלשהו לקוגניציה וניתן לבצע אצלם פרויקט בעל אופי מחקרי; זאת בכפוף לכך שהם מאשרים את השתתפותם ומתחייבים להנחות אתכם ולבדוק את העבודה שתוגש על ידכם בסיום הפרויקט.